укррус

Телефони у Львові

  • (097) 909-87-24
  • (093) 931-97-82
  • (066) 991-76-46
всі телефони

Чому спинка в качельках не розкладається в горизонтальне положення?

Заколисуючі центри, гойдалки, качельки...як тільки не називають цього помічника матусь! Зараз на ринку можна обирати серед безлічі моделей, із безліччю різноманітних функцій, але найголовніше  в них всерівно одне – вони гойдають! При чому самі, без вашої допомоги. А, отже, і у матусь з’явився шанс не лише прибрати, попрати і попрасувати, а й випити  кави чи почитати цікаву книгу і просто відпочити! =)

Здавалося б, взяв качельку на прокат в Baby Service – і можна хоча б трішки зітхнути з полегшенням. Але, подивишись на моделі, які ми відібрали у наш прокат  кожна друга матуся (і практично кожна бабуся) задає нам запитання : «а чи є у цієї качельки горизонтальне положення спинки ?» І тут же, почувши, що практично у всіх заколисуючих центрах передбачене сидіння розташоване під кутом, чуємо: « ми ще занадто маленькі, щоб отак «сидіти» у гойдалці», «а чи не нашкодить це не зміцнілому дитячому хребту?», «малюкові ж там не зручно»...

Можемо  вас запевнити : не занадто маленькі, не нашкодить, і малюкам там зручно! Не дарма ж заколисуючі центри від Graco, Fisher Price,  Chicco чи Bright Stars вже більш, ніж пів століття впевнено займають лідируючі позиції серед виробників дитячої продукції. Якщо б у їх розробках не було все до деталей продумано за участю  провідних фахівців педіатрії такі гойдалки вже давно б зняли з виробництва а компанії- виробники вже б збанкротували через судові позови за скалічені хребти дітей.

пеленкаЗвичайно, ж всі ці запитання можна зрозуміти – у нас перед очима ще й досі гарнюні згорточки туго запеленаних «мацьопиків- солдатиків» , при чому чим акуратніше дитинка запеленана, тим вищу оцінку отримає мамуся. А ще, часто –густо нам нагадують , що якщо не запеленати туго, то  ніжки криві будуть, дитинка себе ручками будитиме і таке подібне.

Але партнер Baby Service з м. Кіровоград – Леся Тараненко, вирішила знайти відповідь на запитання щодо горизонтального положення спинки у качельках.Витративши , мабуть тиждень на вивчення думки провідних педіатрів світу, медичної літератури та випитувавши враження досвідчених матусь, які спостерігали за своїми дітками в качельках і шезлонгах, вона виявила, що погляди сучасної медицини на це зовсім інші.

Численні дослідження виявили абсолютно дивовижний факт - виявляється, крива нога не стає рівною, як її туго не обмотуйте. Виявляється, рівність ніг взагалі до техніки сповивання ніякого відношення не має. Виявляється, туго сповитій дитині важче дихати.

Більше того, мудрі лікарі прийшли до висновку, що «не треба знущатися над немовлям! Бо якщо всі без винятку діти, прагнуть зайняти певну позу - піджати ніжки, зігнути ручки, - то, мабуть, саме ця поза є для дитини найбільш фізіологічною, тобто зручною і природною. (Є.О.Комаровський)

Трішки зі школи  про хребет.

Ще у школі, на уроках анатомії нам розповідали, що, хребет людини не є абсолютно рівним, хоча так і здається на перший поляд. Якщо подивитися на людину збоку, можна побачити чотири невеликих вигини, завдяки яким наш хребет нагадує латинську букву S.

Завдяки вигинам хребта наше тіло гнучке, і ми можемо тримати рівновагу. Крім того, ці вигини згладжують навантаження під час ходьби, бігу, стрибків.  Але вигини хребта не є вродженими, а з'являються поступово. Вони формуються при адаптації до сили тяжіння.

При народженні хребет дитини зігнутий і нагадує букву «С».       хребет                                                             

У перші дні м'язи шиї малюка занадто слабкі, щоб тримати голівку. Коли м'язи шиї стають сильнішими, і дитина починає тримати голову, формується шийний вигин хребта.

Потім малюк починає повзати, формується поперековий вигин, і розвиваються м'язи, які допомагають карапузові стояти прямо.

с хребетТаким чином, вигини хребта остаточно формуються  тільки до кінця першого року життя,коли дитина починає ходити самостійно.

Тому, у разі,  коли дитина лежить на горизонтальній поверхні, її хребет розпрямляється в пряму лінію, замість того, щоб підтримувати природну форму.                                           с хребет

Дослідження, проведені Американською академією педіатрії, констатують, що «при тривалому нерухомому перебуванні на твердій прямій поверхні, тіло розпрямляється вздовж цієї поверхні під постійним впливом гравітації, приводячи до порушень постави і зниженого м'язового тонусу (Short, 1996). Тому тримати дитячий хребет у прямому положенні шкідливо і може погано вплинути на розвиток зв'язок тазостегнових суглобів дитини (Kirkilionis, 2002).

слінгХочеться нагадати, наскільки популярним стає зараз слінг.Він відомий з давніх давен, але зараз отримав нове дихання. Мільйони мамочок у всьому світі отримують справжню насолоду від носіння своїх найдорожчих малят у слінгах.

Мацьопики, яким пощастило, у слінгах і сплять, і їдять, і вивчають зовнішній світ. А лежать вони там далеко не в горизонтальному положенні.

Як ви думаєте, чи шкодили б навмисно матусі своїм діткам? Чи визнавали б провідні педіатри світу такий спосіб носіння дитини, якщо б це хоча б трішки могло нашкодити немовлятам?

 

А ще, конструкція дитячого автокрісла групи 0 та 0+, без якого ви б не змогли забрати дитинку із жодног пологовогоо будинку США, Англії чи  Німеччини також не передбачає  горизонтального положення спинки.

 - Це все новомодні вигадані дослідження та піар-акції, - скептично заперечить читач.

Не будемо з вами сперечатися.

Але ж ви самі вдома можете поспостерігати за вашим немовлям!

І дозвольте вгадати: ви помітите, що новонароджений сам не розпрямляється, розпрямити його можна тільки насильно, наприклад, якщо тісно спеленати.

Якщо ж малюка покласти на спину, він рефлекторно підтягне кулачки до грудей, і спить він з широко розведеними ніжками в «позі жаби».

А чому? А тому що поза ембріона є найприроднішою позою для немовлят, вона заспокоює і сприяє адаптації до позаутробного існування.

У цій позі дітки споживають менше кисню, економлять енергію і витрачають менше калорій, а також краще перетравлюють їжу.

Крім того, у цьому положенні терморегуляція  більш ефективна, тому що зона шлунка закрита. Ніжки малюка підняті, таким чином знімається навантаження з животика, і малюк легко і вільно звільняється від газиків. Пам’ятаєте, як мама підгинала нам ніжки до животика, коли ми відчували там дискомфорт.

Немовлята в заколисуючих центрах не сидять, а півлежать.На хребет не діють небезпечні навантаження.Вага дитинки рівномірно розподіляється по спині.

                                                            навантаження

 Ось чому качельки-колиски ідеально підходять для діток з народження і до півроку!

Сподіваємось, ми допомогли вам відкинути сумніви!Тож приходьте до нас, беріть на прокат качельки які вам сподобались і отримуйте задоволення від користування без побоювань!